Pomoc Domowa Professional

Pobierz katalog produktów

IMPREGNACJA KABIN PRYSZNICOWYCH

IMPREGNACJA KABIN PRYSZNICOWYCH

Kabiny prysznicowe oraz armatura łazienkowa stanowią jedne z trudniejszych powierzchni do czyszczenia i zarazem do utrzymania ich w idealnej czystości przez długi czas. Działanie osadów z mydła, olejków kąpielowych, szamponu, a także osadów wapiennych może sprawić, że powierzchnia kabin prysznicowych będzie posiadać trwałe ślady w postaci przebarwień, smug i zacieków. Chcąc zapobiegać tego typu zjawiskom, należy przeprowadzać systematyczne czyszczenie armatury łazienkowej przy użyciu profesjonalnych środków czystości.

Do tego celu można użyć „Uniwersalnego środka czyszczącego Łazienki”, który dostępny jest w trzech zapachach: cytrynowym kwiatowym, i morskim.

Przy użyciu powyższego środka należy postępować zgodnie z instrukcją:

 1. Przekręcić odpowiednio dyszę spryskująca.
 2. Rozpylić niewielka ilość preparatu na czyszczoną powierzchnie.
 3. Po kilku minutach przetrzeć wilgotna szmatka, a następnie spłukać woda.

W celu uzyskania lepszego efektu można zastosować „Środek czyszczący Kabiny Prysznicowe”. W tym celu należy rozpylić niewielką ilość preparatu na czyszczoną powierzchnią i po kilku minutach przetrzeć wilgotną szmatką, a następnie spłukać wodą.

Przed użyciem zaleca się przeprowadzić próbę w mało widocznym miejscu w celu sprawdzenia działania środka czyszczącego na określony rodzaj powierzchni.

Zarówno „Uniwersalny środek czyszczący Łazienki” jak i „Środek czyszczący Kabiny Prysznicowe” przeznaczone są do skutecznego i higienicznego mycia kabin prysznicowych ze szkła powlekanego i nie powlekanego, z tworzywa sztucznego, kabin akrylowych, brodzików, pryszniców kafelkowych. Mogą być również stosowane do czyszczenia armatury łazienkowej, wanien, zasłon prysznicowych i drzwi kabin z ramą aluminiową. Szybko i skutecznie usuwają wszelkie zanieczyszczenia. Nadają blask czyszczonej powierzchni i przywracają jej oryginalny wygląd. Nie pozostawią smug, a systematyczne ich stosowanie zapobiega ponownemu powstawaniu osadów.

Ochrona fug

Ochrona fug

Fugi znajdujące się między płytkami podłogowymi i ściennymi zarówno w łazience jak i w kuchni, narażone są na działanie wilgoci i stanowią doskonałe miejsce do gromadzenia się brudu, grzybów i pleśni oraz innych zanieczyszczeń.

Chcąc uniknąć trudnej i żmudnej pracy związanej z czyszczeniem trwałych i trudno dostępnych zabrudzeń na fugach, należy pamiętać o regularnym ich czyszczeniu i impregnacji.

Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie „Środka czyszczącego Fugi”, którym można czyścic zarówno białe jak i kolorowe spoiny.

„Środek do czyszczenia Fug” ma zastosowanie do płytek ceramicznych, kamienia naturalnego i klinkieru. Działa szybko i skutecznie na każdego rodzaju zabrudzenia. Nie wypłukuje ani nie odbarwia fug odświeżając ich kolor.

Sposób użycia środka:

 1. Przekręcić odpowiednio dyszę spryskująca.
 2. Rozpylić niewielka ilość preparatu na czyszczoną powierzchnie.
 3. Po kilku minutach przetrzeć wilgotna szmatka, a następnie spłukać woda.
Nietypowe zabrudzenia

Nietypowe zabrudzenia

Trudne do usunięcia naklejki lub etykiety umieszczone na przedmiotach wykonanych z tworzyw sztucznych, szkła, metalu, porcelany, kamienia lub na szybach samochodowych są również jednym z większych problemów w zakresie utrzymania czystości. Większość dostępnym produktów tylko częściowo radzi sobie z trudno usuwalną warstwą kleju pozostałą po naklejce lub taśmie klejącej, nie dając stuprocentowej skuteczności ich usunięcia. Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów stworzyliśmy profesjonalny „Środek usuwający Naklejki i Plamy”, który szybko i skutecznie usuwa klej po etykietach oraz pozostałości po taśmie samoprzylepnej. Ponadto usuwa innego rodzaju zabrudzenia tj. plamy po tuszu, atramencie, oleju, tłuszczu, sadzy, ślady po kredce do ust oraz smoliste ślady, a nawet zaschniętą gumę do żucia.

W zależności od potrzeb należy postępować zgodnie z instrukcją:

Usuwanie naklejek:

 1. Przekręcić odpowiednio dyszę spryskująca.
 2. Rozpylić preparat na naklejkę do całkowitego jej zmoczenia. Odczekać kilka minut.
 3. Naklejkę stopniowo odrywać zaczynając na rogu i namaczając cały czas jej brzegi.
 4. W przypadku gdy naklejka nie zostanie całkowicie usunięta, powyższe czynności należy powtórzyć.
 5. Powierzchnie, z której była usuwana naklejka przetrzeć szmatką namoczoną preparatem, w celu usunięcia resztek kleju.
 6. Czyszczoną powierzchnię spłukać dużą ilością wody.
 7. W przypadku stosowania środka na powierzchnie lakierowane lub wykonane z połyskujących tworzyw sztucznych ”Środek usuwający Naklejki i Plamy” należy stosować rozcieńczony w stosunku 1:1 z płynem do mycia naczyń.

Usuwanie plam:

 1. Plamy rozpuścić przecierając szmatką lub gąbką nasączoną preparatem.
 2. W razie potrzeby czynność powtórzyć.
 3. Spłukać dużą ilością wody.

Usuwanie gumy do żucia:

 1. Przekręcić odpowiednio dyszę spryskującą.
 2. Rozpylić preparat na gumę i pozostawić, aby preparat wniknął w gumę. Rozpylić na szmatkę i trzeć mocno, aby usunąć zmiękczoną gumę.
 3. W razie potrzeby czynność powtórzyć.
 4. Czyszczoną powierzchnię spłukać dużą ilością wody.

Przed przystąpieniem do pracy należy przeprowadzić próbę w mało widocznym miejscu w celu sprawdzenia działania środka na określony rodzaj powierzchni lub materiał. Etykiety z tworzyw sztucznych lub metalizowane w miarę możliwości usunąć, aby preparat mógł zadziałać na klej. Używać rękawic ochronnych podczas stosowania.

Usuwanie plam z wykładzin i dywanów

Usuwanie plam z wykładzin i dywanów

Dywany, wykładziny i meble tapicerowane to miejsca, które szczególnie narażone są na trudne do usunięcia plamy np. z kawy, herbaty, czerwonego wina, soku, oleju i tłuszczu. Niejednokrotnie tego typu substancje pozostawiają trwałe zabrudzenia na naszych tekstyliach domowych, tworząc nieestetyczny wygląd.

Trwałym plamom można zapobiec poprzez zastosowanie „Środka czyszczącego Dywany”. Preparat ten przeznaczony jest do ręcznego czyszczenia dywanów, wykładzin oraz mebli tapicerowanych. Skutecznie usuwa trudne zabrudzenia oraz przykre zapachy. Pozostawia świeży, przyjemny, owocowy zapach i zmniejsza podatność czyszczonego materiału na ponowne zabrudzenia. W przypadku zabrudzeń mebli takich jak sofy, fotele, krzesła tapicerowane itp. zaleca się również zastosowanie „Środka czyszczącego Meble Tapicerowane”. W przypadku trwałych zabrudzeń czynność należy kilkakrotnie powtórzyć.

Usuwanie grzybów pleśniowych

Usuwanie grzybów pleśniowych

Najczęstszą przyczyną występowania pleśni w gospodarstwach domowych jest wilgoć. Brak odpowiedniej wentylacji pomieszczenia oraz długotrwałe utrzymywanie się wysokiej wilgotności powietrza stwarza idealne warunki do powstawania pleśni, grzybów lub innych wykwitów.

Unosząca się w powietrzu para wodna, skrapla się w wyniku wahań temperatury. Regularnie gromadząca się w ten sposób rosa stanowi idealne środowisko do tworzenia się grzybów pleśniowych. Woda może również przedostawać się do pomieszczenia np. na skutek pękniętej rynny, nieszczelnego dachu lub innych wad konstrukcyjnych budynku. W takich przypadkach walkę z pleśnią i innymi grzybami należy rozpocząć od naprawienia wszelkich usterek i usprawnienia wentylacji. Następnie zaleca się zastosowanie „Środka usuwającego Pleśń”, postępując zgodnie z instrukcją:

 1. Preparat należy nanieść na czyste, suche powierzchnie pędzlem, szczotką lub przez natrysk.
 2. Prace prowadzić w temperaturze od +5 °C do +25 °C (temperatura powietrza, preparatu oraz powierzchni).
 3. W trakcie prowadzenia prac oraz po ich zakończeniu pomieszczenie intensywnie wietrzyć, aż do zaniku charakterystycznego zapachu (przez ok. 24 h).
 4. Pozostałe prace można wykonywać po dwóch dniach.
 5. Narzędzia po pracy myć wodą.
 6. Nie stosować „Środka usuwającego Pleśń” Pomoc Domowa razem z innymi detergentami.

Podczas prowadzenia prac przy usuwaniu grzybów i pleśni należy zachować szczególną ostrożność, gdyż preparat posiada bardzo silne działanie i może powodować podrażnienia. Dlatego też podczas usuwania wykwitów należy zadbać o dobrą wentylację i unikać wdychania par.

Zaleca się wykorzystanie całej ilości produktu, a w przypadku gdy nie jest to możliwe, pozostałą część należy przekazać wraz z opakowaniem do odzysku firmie zajmującej się recyklingiem.

„Środek usuwający Pleśń” Pomoc Domowa usuwa grzyby pleśniowe z kamienia naturalnego i syntetycznego, glazury, płytek ceramicznych, terakoty. Stosowanie preparatu zabezpiecza czyszczone powierzchnie przed ponownym ich narastaniem.